Dywan shaggy - jaki wybrać?

Dywany shaggy - któż z nas mógłby się im oprzeć? Miękkie, włochate, przyjemne w dotyku, ciepłe, a przy tym niesamowicie efektowne. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, zaliczają się do najczęściej kupowanych modelów dywanów. Szczególnie chętnie wybieramy je do sypialni, po której po relaksacyjnej kąpieli uwielbiamy stąpać bosymi stopami, a także do salonów, jako dekoracja, oryginalny dodatek wystroju. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny egzemplarz, warto sprawdzić dostępne opcje, uwzględnić wielkość i kształt, a także materiał, z jakiego jest wykonany dywan shaggy. Jaki wybrać wobec tego? Podpowiadamy!

Dywan shaggy - jaki wybrać do sypialni, a jaki do salonu?

Niewątpliwie jednym z najbardziej efektownych typów dywanów jest dywan shaggy. Jaki wybrać? Nie jest to jednak tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. A to dlatego, że modele te dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Aspekty te należy odnieść przede wszystkim do pomieszczenia, w którym zamierzamy zastosować taki egzemplarz. Jako, że między długie włosie z łatwością wnika kurz i inne zabrudzenia w przypadku salonów duże dywany shaggy pokrywające większą część pokoju ze względów praktycznych raczej się nie sprawdzą. Ich ciągłe czyszczenie będzie bowiem dla nas prawdziwym utrapieniem. Szczególnie, że w salonach podłoga jest dość mocno eksploatowana. Stąd też tu doradzamy raczej niewielkie włochacze, np. jako gustowny dodatek pod stolikiem kawowym. Z większymi dywanami shaggy możemy natomiast zaszaleć w sypialniach, po których chodzimy raczej boso, w dodatku jedynie o poranku i wieczorem.
tanie dywany

Naturalny czy syntetyczny dywan shaggy - jaki wybrać?

Producenci dywanów shaggy dają nam też sporo możliwości w kwestii materiałów, z jakich wykonuje się tego rodzaju modele. Włókna syntetyczne (polipropylen, poliester, poliamid, wiskoza) są nieco bardziej wytrzymałe na codzienną eksploatację, ich kolory nie blakną. W dodatku są doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Należy jednak dobrze się zastanowić, bowiem każde ze sztucznych tworzyw wyróżnia się nieco inną strukturą - jedne są milsze w dotyku, najbardziej przypominają naturalne włókna, inne są raczej szorstkie, sztywne i śliskie. Z kolei dywany shaggy z materiałów naturalnych przede wszystkim tkane są z miękkiej, wytrzymałej i wygłuszającej wełny.