Dywan w nowoczesnym salonie

Tym, co wyróżnia nowoczesne wnętrza przede wszystkim są: proste formy, minimalistyczne rozwiązania, stonowana kolorystyka, na czele z różnymi odcieniami szarości oraz designerskie dodatki. Niezwykle ważna jest sama przestrzeń, która w przeciwieństwie do estetyki tradycyjnej powinna być wolna, umiarkowanie zastawiona meblami, wyzbyta w gruncie rzeczy niepotrzebnych elementów i ozdób. W miarę możliwości współczesne trendy stawiają na produkty wysokiej klasy. W salonie można ograniczyć się do kanapy, fotela w ciekawym, nieco żywszym kolorze, stolika, regału, dużego telewizora na ścianie oraz designerskiego oświetlenia. Mimo prostych form meble i sprzęty powinny jednak sprawiać wrażenie kosztownych, stworzonych przez cenionych projektantów. Wobec tego, możemy zadać sobie pytanie czy dywan w nowoczesnym salonie jest w ogóle potrzebny, a jeśli już to jaki model wybrać.
tanie dywany

Dywan w nowoczesnym salonie - czy w ogóle potrzebny?

Pragnąc stworzyć minimalistyczne, eleganckie wnętrza można oczywiście zrezygnować z niektórych elementów wyposażenia, głównie ozdobnych dodatków. Z drugiej strony nie powinno się popadać w skrajność. Dywan w nowoczesnym salonie jak najbardziej jest rzeczą potrzebną. Bez niego wnętrze byłoby bowiem aż nazbyt surowe. Wobec tego, jeśli zależy nam na tym, by mimo designerskiego charakteru pokój dzienny oraz pozostałe pomieszczenia w domu były choć odrobinę przytulne, najprostszym na to sposobem jest właśnie zakup dywanu. W nowoczesnym salonie dywan poza tym, że ociepla, stanowi jedną z najważniejszych ozdób. Poprzez niego do wnętrza wprowadzamy odrobinę koloru bądź też modny wzór - np. motyw koniczyny marokańskiej czy też czarno-białe wzory geometryczne.

Dywan w nowoczesnym salonie - z jakiego materiału?

Dywan w nowoczesnym salonie nie tylko jest nośnikiem kolorów i wzorów, ale również struktur. Planując zakup dywanu do pokoju dziennego inspirowanego współczesną, minimalistyczną estetyką warto zatem przemyśleć, z jakiego materiału powinien być wykonany dywan w nowoczesnym salonie. Do niedawna najbardziej rozchwytywanymi modelami były dywany typu shaggy, czyli egzemplarze popularnie nazywane włochaczami. Obecnie trendy nieco się zmieniają. I tak też, dziś światowej sławy projektanci wnętrz doradzają wybór płasko tkanego dywanu. W nowoczesnym salonie nie tylko będzie on się pięknie prezentował, ale spełni także swoją funkcję praktyczną, a mianowicie będzie wytrzymały na codzienną eksploatację oraz łatwy w czyszczeniu.