Dywan z długim włosem - zalety modeli shaggy

Dywany stanowią bardzo ważne elementy wyposażenia wnętrz. Dlatego w momencie, gdy skończymy prace remontowe i do salonów, sypialni, pokojów dziecka i pozostałych pomieszczeń w domu wstawimy meble, czym prędzej zabieramy się za poszukiwania odpowiednich dywanów. I niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Producenci dają nam bowiem niemal nieograniczone możliwości, co pociąga za sobą konieczność wyboru nie tylko koloru, wzoru, wielkości i kształtu, ale również materiału oraz wysokości i gęstości runa. W tym względzie każdy z nas na pewno skrycie marzy o egzemplarzu z puszystymi, mięciutkimi włóknami. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zrealizowali swoje życzenie! Dywan z długim włosem to idealne rozwiązanie do sypialni, pokoju dziecka i nastolatka, a nawet do salonu. Sprawdźmy zalety modeli shaggy!

Dywany z długim włosem - właściwy poziom ciepła

Przede wszystkim dywany typu shaggy idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których z reguły panuje chłód. Dzięki nim okazuje się, że chodzenie po domu boso bez narażania się na marznięcie jest możliwe nawet w okresie jesienno-zimowym. Z tego też względu pokochają je wszyscy, którym wiecznie jest zimno. Wysokie, puszyste runo dywanów rozłożonych na panelach bądź parkiecie sprawia również, że nie musimy już martwić się o nasze pociechy, które tak, jak wszystkie dzieci uwielbiają bawić się na podłodze i to właśnie na posadzce potrafią spędzać całe dnie.
tanie dywany

Dywany z długim włosem - relaks dla zmęczonych stóp

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, dywany z długim włosem wykazują również właściwości terapeutyczne. Chodzenie po nich bosą stopą po całym dniu spędzonym na nogach w ciężkich, często niewygodnych butach, a w przypadku kobiet na szpilkach jest czystą przyjemnością. Ciepłe, miękkie runo o włoskowatej strukturze delikatnie masuje nasze stopy, pozwalając im odpocząć.

Dywany z długim włosem i plamoodporność

Dywany shaggy, niezależnie od tego, czy utkane maszynowo z wysokiej jakości materiałów syntetycznych czy też z naturalnej wełny są odporne na plamy. A jeśli już uda nam się je zachlapać, bardzo często okazuje się, że ślad z picia, jedzenia i innych wystarczy przetrzeć ścierką nasączoną w ciepłej wodzie, ewentualnie w płynie do mycia naczyń