Dywany dla dziewczynek

Każda mała dziewczynka marzy o własnym pokoju urządzonym według jej dziecięcych gustów. Wszyscy rodzice, którzy jak wiadomo kochają swoje dzieci bezgranicznie oczywiście pragną spełnić te życzenia i w czterech ścianach stworzyć córce jej własny, niepowtarzalny świat. Składają się na niego kolory ścian, mebelki i łóżko, zabawki oraz dekoracje. Jako, że maluchy większość czasu spędzają na zabawie siedząc na podłodze niesamowicie istotne jest to, co położymy na drewniany parkiet lub panele. Chcemy przecież, żeby jej pokój nie tylko jej się podobał, ale był wygodny i zapewniał właściwy komfort cieplny. Stąd też podpowiadamy, jakie dywany dla dziewczynek będą nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym, ale i odpowiadającym fantazjom małych księżniczek.

Dywany dla dziewczynek - polecane materiały

Wybierając dywany dla dziewczynek przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę materiał, z jakiego zostały one wykonane. W przypadku dzieciaków jest to niesamowicie ważna kwestia. A to dlatego, że jeśli nasza pociecha jest alergikiem niestety niewskazane są dla niej modele z wełny. W naturalne włosie z łatwością wnika bowiem kurz i roztocza. Wobec tego, jeśli córka jest uczulona, lepszym wyborem będą egzemplarze z tworzyw syntetycznych - akrylu, polipropylenu lub wiskozy. Niewątpliwie każda dziewczynka będzie zachwycona dywanem typu shaggy. Jeśli natomiast nie ograniczają nas takie czynniki, jak alergie dobrym pomysłem są wspomniane dywany wełniane - niezwykle wytrzymałe, zapewniające właściwy komfort cieplny.
tanie dywany

Dywany dla dziewczynek - kolory i motywy

W przypadku kolorów i motywów dywanów dla dziewczynek możemy dać swoim córkom niemalże pełną dowolności. Warto jednak pamiętać o tym, że maluchy mają wyjątkową zdolność do rozsypywania okruchów z jedzenia, rozsypywania ścinków papieru, który akurat wycinały, robienia plam z soków, herbat i innych. Zabrudzania są zaś mniej widoczne na dywanach wzorzystych aniżeli monochromatycznych. Z tych samych względu odradzamy modele utrzymane w bardzo jasnej kolorystyce. W zależności od indywidualnych upodobań naszych pociech możemy zaproponować im egzemplarze z motywami bajkowymi, florystycznymi bądź geometrycznymi w ich ulubionych kolorach.