Dywany jednobarwne

Zarówno na tradycyjnych, jak i nowoczesnych dywanach w większości przypadków widnieją rozmaite wzory. Do najpopularniejszych należą motywy florystyczne, inspirowana Wschodem ornamentyka, koniczyna marokańska, pasy oraz wzory geometryczne. W zależności od zmieniających się niemalże z sezonu na sezon trendów zdobienia te są większe lub mniejsze, w bardziej lub mniej wyrazistej kolorystyce. Wobec tego, śmiało możemy stwierdzić, że to właśnie dywany, obok tekstylnego wyposażenia domu, a więc firan, zasłon, poduch, pledów, obrusów są głównym nośnikiem wzorów. Z kolei dywany jednobarwne, choć oczywiście dostępne w dobrze zaopatrzonych salonach z wyposażeniem wnętrz, należą raczej do rzadkości. Niemniej, warto wziąć je pod uwagę podczas wyboru dywanów do mieszkań/domów.

Dywany jednobarwne w tradycyjnie urządzonych wnętrzach

Choć dywany jednobarwne znajdują się w mniejszości produkowanych na świecie dywanów, a zdecydowanie popularniejszym wyborem wśród konsumentów są te, na których widnieją różnego rodzaju wzory nie oznacza to, że są gorsze czy mniej ciekawe. Wręcz przeciwnie, warto potraktować je jako modele oryginalne, wyróżniające się na tle pozostałych. W przypadku dywanów jednobarwnych wiele zależy od tego, w jakich wnętrzach zostaną zlokalizowane. Z pewnością świetnie będą prezentowały się w salonach, jadalniach, sypialniach itd. urządzonych w tradycyjny sposób oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bogato zdobiony dodatkami. W takich wnętrzach dywany jednobarwne zapewniają bowiem świetną bazę wyjściową, a także przemycają wyraziste kolory.

Dywany jednobarwne w nowoczesnych mieszkaniach

Poza tym, że dywany jednobarwne doskonale prezentują się w tradycyjnych wnętrzach, do których to wprowadzają nutę oryginalności, idealnie sprawdzają się również w mieszkaniach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Dlatego wszystkim, którym zależy na jak najprostszych, bardzo minimalistycznych, a przy tym designerskich przedmiotach i dodatkach powinny przypaść do gustu właśnie modele dywanów jednobarwnych. Szczególną uwagę warto przy tym zwrócić na przepiękne, eleganckie egzemplarze naturalne - z klasycznej, sprężystej wełny bądź też pełnego połysku jedwabiu, np. w kolorze intensywnego granatu, stonowanej szarości czy też głębokiej, butelkowej zieleni.