Dywany owalne shaggy

Bez wątpienia najchętniej wybieranymi dywanami są te, w kształcie kwadratu bądź prostokąta. I nic w tym dziwnego - w końcu zbliżone do nich kształty mają nie tylko poszczególne pomieszczenia w naszych domach/mieszkaniach, ale również meble. W bardzo prosty sposób można więc dopasować je do salonów, jadalni, kuchni, łazienek, sypialni, pokojów dziecięcych i przedpokojów, bez strachu o to, że popełnimy jakąś dekoratorską gafę. Z drugiej strony, jeśli zależy nam choćby na odrobinie oryginalności, którą uzyskać można poprzez wprowadzenie niestandardowych rozwiązań, być może warto rozważyć zakup dywanów owalnych shaggy. Tego typu produkty doskonale odnajdują się szczególnie w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

Dywany owalne shaggy w pokojach dziecięcych

Zakładając, że pokój dziecka ma kształt prostokąta bądź kwadratu, przy czym wszystkie meble, w tym szafa, komoda, łóżeczko/tapczan ustawione są przy ścianach, zaś środek pomieszczenia pozostaje pusty, doskonałym rozwiązaniem jest ułożenie na podłodze jednego z modeli dywanów owalnych. Shaggy, popularnie nazywane włochaczami sprawdzą się w tym przypadku szczególnie dobrze. Zarówno owalny kształt, jak i wysokie, puszyste runo dywanów owalnych shaggy sprawią, że będą one wyglądały niezwykle stylowo. Jednocześnie zapewnią bezpieczeństwo naszym pociechom, które najpierw uczą się raczkować, później chodzić, a do tego bezustannie bawią się na podłodze. Duże, owalne dywany shaggy będą bowiem chroniły malców przed zimnem, a także zapewnią doskonałą amortyzację w razie ewentualnych upadków. Należy jednak pamiętać o regularnym odkurzaniu dywanów owalnych shaggy, ponieważ w długim włosiu dość szybko gromadzi się kurz i inne zabrudzenia.

Dywany owalne shaggy w pokojach młodzieżowych

Proponowane przez nas modele dywanów świetnie prezentują się również w pokojach młodzieżowych. Chociaż mogłoby się wydawać, że nastolatkom niekoniecznie przypadną do gustu dywany owalne, shaggy z pewnością ich zachwycą, nawet w tym niestandardowym kształcie. Trzeba bowiem wiedzieć, że najliczniejszą grupą miłośników tzw. włochaczy jest właśnie młodzież, zarówno jej część dziewczęca, jak i chłopięca. Bez wątpienia wynika to z faktu, że dywany owalne shaggy dostępne są niemal w każdy kolorze tęczy - zarówno ciepłych żółciach, pomarańczach, różach i czerwieniach, jak i chłodnych grantach, zieleniach i szarościach.