Dywany owalne wełniane

Nie da się ukryć, że najbardziej pożądanym, szlachetnymi modelami dywanów są te, utkane ręcznie z wysokiej jakości naturalnej wełny pozyskiwanej z runa owiec nowozelandzkich. Szczególną popularnością cieszą się egzemplarze produkowane w egzotycznych Indiach i Turcji, a także te, z Belgii, a nawet z Polski. Poszczególne dywany różnią się od siebie nie tylko materiałem wykonania, ale również rozmiarem i kształtem. Najczęściej spotykanymi produktami są te, które przybierają formę kwadratu bądź prostokąta. I chociaż mamy znacznie szerszy wybór, w dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na zakup np. dywanów owalnych. Wełniane modele w kształcie elipsy mogą jednak stanowić bardzo oryginalny element aranżacji. Sprawdźmy, w jakich pomieszczeniach się sprawdzą oraz jakie wzory je zdobią.

Dywany owalne wełniane - w sam raz do łazienki i jadalni

Chociaż zdecydowanie największą popularnością cieszą się dywany kwadratowe i prostokątne, czasem warto na kwestię wyboru odpowiedniego egzemplarza spojrzeć z nieco szerszej perspektywy, a mianowicie wziąć pod uwagę wszystkie dostępne opcje, m.in. dywany owalne wełniane. Okazuje się bowiem, że w przypadku chociażby wielu łazienek dużo efektowniej prezentują się właśnie dywany owalne. Wełniane modele w kształcie elipsy, oczywiście we właściwym rozmiarze prezentują się po prostu znacznie ciekawiej. Podobnie zresztą dywany owalne wełniane świetnie sprawdzają się w jadalniach, szczególnie ułożone pod stołem, którego blat jest owalny bądź też prostokątny o delikatnie zaokrąglonych rogach. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku jadalni ogromne znaczenie mają wymiary dywanu, na którym to swobodnie powinien mieścić się nie tylko stół, ale i komplet krzeseł.

Dywany owalne wełniane - kolory i wzory

Skoro ustaliliśmy już, że dywany owalne wełniane doskonale pasują do łazienek i jadalni, tym samym wprowadzając do nich nutę oryginalności, najwyższa pora zastanowić się nad kolorami i wzorami. Już na początku należy zaznaczyć, że w tej kwestii obowiązują te same trendy co, w przypadku modnych współcześnie egzemplarzy kwadratowych i prostokątnych. W przypadku łazienek śmiało możemy pozwolić sobie na zakup monochromatycznych dywanów owalnych wełnianych. Niemniej bardzo ładnie prezentować się będą modele, na których widnieją delikatne motywy florystyczne. Co innego w przypadku jadalni. W tym pomieszczeniu, które najczęściej stanowi wspólną przestrzeń z salonem lepiej postawić na nieco bardziej wzorzyste dywany owalne i wełniane. Dzięki temu nie tylko ewentualne zabrudzenia będą na nich mniej widoczne, ale i dywany takie będą doskonałą ozdobą eleganckiej jadalni.