Dywany - wzór marokański

Dywany w pasy, geometryczne wzory, motywy florystyczne, monochromatyczne - urządzając wnętrza w kwestii dywanów niewątpliwie mamy z czego wybierać. Jednym z najmodniejszych, a zarazem bardzo uniwersalnych, prostych i ciekawych wzorów, które zdobią współczesne dywany jest jednak koniczyna marokańska. Charakterystyczny, powtarzający się kształt na powierzchni miękkiego runa wprowadza do salonów, jadalni, sypialni, a nawet pokojów dziecięcych ciekawe desenie - z jednej strony nowoczesne, z drugiej klasyczne. Nie dziwi więc, że to style angielski i nowojorski jako pierwsze już dobrych kilka lat temu upodobały sobie takie dywany. Wzór marokański dziś gości niemal wszędzie.
tanie dywany

Najmodniejsze dywany - wzór marokański i popularna kolorystyka

Wywodzący się z krajów arabskich motyw w głównej mierze sprowadza się do określonego rodzaju dywanów. Wzór marokański co ciekawe najczęściej występuje w różnych odcieniach brązu, beżu, szarości. Niemniej, po nieco dłuższych poszukiwaniach znajdziemy również egzemplarze granatowe, czarne oraz w barwach pastelowych, czyli w błękicie, mięcie, pudrowym różu. Ostatnie spośród wymienionych pięknie podkreślają romantyczny wystrój sypialni bądź też urocze pokoje nowonarodzonych dzieci. Delikatne beże i szarości to idealne rozwiązanie do salonów, jadalni i przedpokojów w stylu nowojorskiej klasyki bądź skandynawskich klimatów. Z kolei wyraziste czernie i granaty doskonale wkomponowują się w estetykę nowoczesną oraz loftową.

Aranżacja wnętrz i dywany - wzór marokański na podłodze a pozostałe elementy wystroju

Biorąc pod uwagę aranżację wnętrz, nie ulega wątpliwości, że bardzo duże znaczenie odgrywają w niej dywany. Wzór marokański początkowo może wydawać się oczywiście wyrazistym akcentem, jednak szybko przekonamy się, że mimo wszystko jest dość neutralny i pięknie komponuje się z pozostałymi motywami. Drewniane meble, pikowane, miękkie sofy i fotele, a do tego ozdobne poduchy w kwiaty lub geometryczne wzory wspólnie stworzą harmonijne, eleganckie, przytulne wnętrza. Oczywiście pod warunkiem, że wykorzystane kolory po części będą powtarzały się na różnych powierzchniach i doskonale ze sobą współgrały.