Tagi: pranie dywanów , pranie dywanów shaggy , dywan shaggy , dywan z długim włosiem , dywany z długim włosiem , shaggy dywan , dywany z długim włosem

Jak dbać o dywan shaggy?

Dywany nazywane powszechnie włochaczami, czyli modele typu shaggy to co prawda trend już sprzed kilku lat, lecz mimo to wciąż na czasie. Bo przecież, któż z nas nie marzy o miękkiej, puszystej podłodze w sypialni, czy efektownej dekoracji podłogowej w salonie? O bezpiecznym środowisku zabaw dla najmłodszych dzieci i zanurzaniu bosych stóp w jedwabistych włóknach tuż po odprężającej kąpieli? Cudowny sen może jednak się skończyć w momencie, gdy przychodzi do czyszczenia tego typu dywanów. Na szczęście wystarczy przestrzegać podstawowych zasad, aby cieszyć się zawsze świeżym i pachnącym włochaczem.

Odkurzanie dywanów shaggy

Oczywiście sposób odkurzania dywanów shaggy raczej niczym nie różni się od wykonywania czynności tej na innych rodzajach pokrycia podłóg. W tym przypadku nie można natomiast tego zaniedbać. Tak, jak większość dywanów wystarczy odkurzać w odstępach od dwóch do trzech dni, włochacze wymagają codziennego sięgania po odkurzacz. Jeśli dywan zlokalizowany jest w salonie lub innym pomieszczeniu, w którym podłoga narażona jest na intensywną eksploatację, konieczne może okazać się odkurzanie nawet dwa razy w ciągu dnia. Sęk w tym, by nie dopuścić do wdeptania zanieczyszczeń we włókna, gdyż im one są dłuższe, tym trudniej usunąć z nich kurz i okruchy. Ważne, aby w tym celu stosować końcówkę ze schowanymi włoskami, tak by nie poszarpać długiego włosia. Dobrym pomysłem jest także odkurzanie dywanu z dwóch stron, zarówno z wierzchu, jak i pod spodem (aż do momentu, gdy przestaną wypadać z niego zanieczyszczenia). Poza tym, ogromne znaczenie odgrywa okresowe trzepanie dywanu shaggy.
tanie dywany

Pranie dywanów z długim włosiem

Jako, że dywany typu shaggy w większości produkowane są z tworzyw sztucznych, przede wszystkim z polipropylenu nic nie stoi na przeszkodzie, aby prać je w środkach chemicznych, jednak co ważne, specjalnie do nich zalecanych. Poza tym, musimy dysponować miejscem na wysuszenie takiego dywanu. Jeśli z jakichś powodów nie chcemy podejmować się tego zadania samodzielnie, możemy skorzystać z pralni chemicznej bądź ekologicznej, w ofercie której widnieje usługa prania dywanów. W tym przypadku musimy jednak liczyć się z niekoniecznie niskimi kosztami.