Jak ożywić czarno-białe wnętrze?

Chyba wszyscy kochamy klasyczną biel i czerń, również w kontrastowym zestawieniu. Te dwa kolory ze względu na swą uniwersalność są ponadczasowe, bezpieczne, a przy tym eleganckie. Z łatwością jesteśmy w stanie dopasować do nich nieco bardziej ekstrawaganckie kolory i wzory i w taki sposób odświeżać stylistykę wnętrz zawsze, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Co ciekawe pomieszczenia, w których dominują te dwie barwy mogą mieć różnoraki charakter - albo wyróżniać się typową elegancją, luksusem, albo nawiązywać do stylu retro. Jak zwykle wszystko zależy od dodatków. A zatem, podpowiadamy jak ożywić czarno-białe wnętrze, a tym samym nadać im jeszcze więcej oryginalności.

Pomysł na czarno-biały pokój

Biel i czerń to symbol elegancji, klasyka w najlepszym wydaniu. Jednak i z tymi kolorami należy postępować dość ostrożnie. Istnieje bowiem dość duże ryzyko, że pomieszczenia będą sprawiały wrażenie zimnych, sterylnych, nieprzytulnych. Dobrym pomysłem jest więc pomalowanie ścian na biało, wyłożenie podłogi panelami lub parkietem w miodowym odcieniu oraz ustawienie mebli z drewna w jasnym naturalnym odcieniu lub bieli. W przypadku salonu możemy zdecydować się przy tym na czarne sofy i fotele lub odwrotnie - czarne meble i jasny komplet wypoczynkowy. Dużo uwagi należy jednak poświęcić dodatkom.
tanie dywany

Dodatki dla zdrowej harmonii

W przypadku czarno-białych wnętrz nietrudno również o nudę. Stąd kluczową rolę pełnią rozmaite dodatki. Z taką kolorystyką z całą pewnością doskonale będzie współgrało złoto - np. złote świeczniki, lampy, ramy obrazów. Nie możemy też pominąć tekstyliów - część z nich, np. firany, zasłony, obrusy, bieżniki i poduchy również może być czarno-biała, jednak warto wprowadzić jakiś dodatkowy kolor, np. ciepły beż. Materiały odgrywają w tym przypadku bardzo ważną rolę - nadają wnętrzom przytulności. Poduchy i koce powinny więc być miękkie i puszyste. Na podłodze warto zaś rozłożyć jeden z modeli dywanów shaggy. Ze względu na długie, przyjemne w dotyku runo to właśnie monochromatyczne dywany shaggy sprawią, że czarno-białe wnętrza staną się nie tylko elegancką, ale i komfortową, przyjazną i przytulną strefą relaksu.