Tagi: pranie dywanów , czyszczenie dywanów , czyszczenie dywanu shaggy

Jak usunąć lakier do paznokci z dywanu?

Nie bez powodu kobiety nazywane są płcią piękną. Przeważnie są drobniejsze i niższe od mężczyzn, ich rysy twarzy są delikatniejsze, skóra i włosy bardziej miękkie i gładsze, stopy i dłonie zgrabniejsze. Dodatkowo, dokładają wszelkich starań, by podkreślić swoją urodę i każdego dnia wyglądać olśniewającą - dbają o nienaganną fryzurę, spojrzenie podkreślają tuszem do rzęs, uśmiech szminką, a paznokciom nadają ładny kształt i malują je lakierem. No dobrze, ale jak to wszystko ma się do dywanów? Po co piszemy o tym, na blogu im poświęconym? Otóż lakier do paznokci, jest jednym z tych produktów, które obok kawy, czerwonego wina i gumy do żucia mogą wyrządzić im największą krzywdę. Wobec tego wszystkim paniom podpowiadamy, jak usunąć lakier do paznokci z dywanu, jeśli ten przez przypadek wyleje się na piękną ozdobę podłogi.
tanie dywany

Zmywacz do paznokci i aceton

Skoro już mamy do czynienia z plamą z lakieru, który z paznokci usuwa się zmywaczem, również i w tym przypadku warto sięgnąć po ten preparat. Zanim jednak zastosujemy go na zabrudzonym miejscu należy zrobić próbę na niewidocznym na co dzień fragmencie dywanu, np. tuż przy krawędzi, którą zasłania fotel. Jeśli substancja nie odbarwi włosia, możemy ostrożnie zwilżyć nią plamę przy pomocy ręcznika papierowego, bawełnianej ściereczki bądź wacika kosmetycznego. Co istotne, w przypadku dywanów wełnianych należy sięgnąć po zmywacz niezawierający acetonu. Możemy natomiast pokusić się o niego w kwestii dywanów z reguły odpornych na odbarwienia. W jednym, jak i drugim przypadku proces czyszczenia plamy z lakieru do paznokci należy zakończyć przemyciem runa ciepłą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Tylko w taki sposób unikniemy ryzyka powstania kolejnej plamy.

Lakier do włosów

Plamę z lakieru do paznokci uda nam się wywabić również przy pomocy lakieru do włosów. W tym celu dywany wełniane w miejscu ich zachlapania należy spryskać środkiem do utrwalania fryzur, a następnie np. roztłukując łyżką wykruszyć plamę z włókien.

Dywany, z którymi należy obchodzić się wyjątkowo delikatnie

Szczególnie ostrożnie należy podejść do plamy z lakieru do paznokci powstałej na delikatnych dywanach o jasnej kolorystyce oraz modelach monochromatycznych. Zanim sięgniemy po zmywacz, aceton czy też lakier do włosów trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfiką danego materiału i obowiązkowo wykonać próbę w najmniej widocznym miejscu.