Tagi: dywan a mały pokój , mały przedpokój jak urządzić , dywan w przedpokoju , mały przedpokój aranżacje , jaki kolor do przedpokoju , przedpokój , przedpokój mały , dywany na korytarz , modne przedpokoje , przedpokój mały jak urządzić , mały kwadratowy przedpokój , mały przedpokój , modne chodniki do przedpokoju , bardzo mały przedpokój , dywan na korytarz , okrągły dywanik do przedpokoju

Jak zagospodarować mały przedpokój? Kwestia dywanu

Urządzając domy i mieszkania bardzo często musimy wybierać między tym, co funkcjonalne a piękne, modne, oryginalne itp. Problem pojawia się, gdy tak jak w przypadku dywanów z jednej strony zależy nam na względach praktycznych, zaś z drugiej mamy świadomość, że są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym. Duże znaczenie ma oczywiście to, o jakim pomieszczeniu myślimy. O ile w salonie, który pełni funkcję reprezentacyjną skłaniamy się raczej ku temu, by było po prostu ładnie i elegancko, o tyle w przedpokoju, do którego wchodzimy z brudnymi, często zabłoconymi butami doceniamy, gdy podłogi są odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu. Idealnie, gdy te dwie cechy uda się połączyć. A zatem, wybieramy dywan do przedpokoju.

Jakie dywany sprawdzą się w przedpokoju?

Jeśli chodzi o dywany do przedpokojów, najważniejszą rzeczą jest materiał. Stąd też dobrym rozwiązaniem są niezwykle trwałe wyroby syntetyczne, a więc dywany polipropylenowe, akrylowe oraz wiskozowe. Nie dość, że są lekkie, to jeszcze odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Ogromną zaletą jest także to, że ich powierzchnia nie blaknie, w związku z czym są w stanie przetrwać długie lata w niemalże nienaruszonym stanie. W końcu, przedpokój to ciąg komunikacyjny. Czasem wystarczy kilka jesiennych spacerów z psem, aby dywan utkany z delikatnego włosia uległ zniszczeniu. Nie bez znaczenia jest także wielkość dywanu. Dla przedpokojów, które często są długimi oraz wąskimi pomieszczeniami świetnym rozwiązaniem są tak samo podłużne i wąskie chodniki, które z łatwością można zwinąć i wyczyścić. Z kolei jeśli wnętrze nie jest ograniczone przez małą szerokość, zastosowanie znajdą dywany kwadratowe, a nawet okrągłe.
tanie dywany

Jakich dywanów unikać w przypadku przedpokoju?

Do przedpokojów przede wszystkim nie nadają się dywany o jasnej kolorystyce i wysokim włosiu. W związku z tym modne ostatnimi czasy modele typu shaggy przeznaczmy raczej na wypełnienie podłogi w sypialni, gdyż w korytarzu będą prawdziwym utrapieniem. Podobnie, jak eleganckie dywany z jedwabiu czy też z delikatnej bawełny. W końcu, w przypadku przedpokoju lepiej wystrzegać się produktów, które nie zostały wyposażony w specjalny, antypoślizgowy gumowy spód.