Tagi: aranżacja wnętrza

Jaki dywan do otwartych wnętrz?

To, że dywany nadają wnętrzom przytulnego charakteru nie jest chyba dla nikogo żadną nowością. Szczególnie możemy to odczuć w domach i mieszkaniach, które zostały zaprojektowane na wzór otwartych, niezwykle przestronnych przestrzeni loftowych. W momencie, gdy kuchnia, jadalnia, salon, przedpokój, a czasami nawet sypialnia nie są od siebie wyraźnie oddzielone, lecz znajdują się w obrębie jedynie czterech ścian, poszukujemy właśnie takich dodatków, które w jakiś sposób wypełnią pustkę. Bo przecież nawet w utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym, nierzadko surowym stylu pomieszczeniu, chcemy poczuć ciepło domowego ogniska. Wobec tego, sprawdźmy jakie kolory i wzory nie tylko spełnią funkcję praktyczną w otwartych wnętrzach, ale i przepięknie je udekorują.

Do koloru do wyboru

Ogromną zaletą dużych, otwartych przestrzeni jest to, że naprawdę na wiele nam pozwalają. Nie musimy specjalnie się ograniczać. Możemy wybierać z całej palety barw. Wyjątkowo dobrze będą prezentowały się tu ciemne, intensywne kolory. Nasycone odcienie optycznie pomniejszą wnętrze, a także stworzą niepowtarzalną atmosferę. Ręcznie tkane dywany z naturalnej wełny nadadzą pokojom eleganckiego stylu, zaś puszyste włochacze, czyli modele shaggy - przytulności. A zatem, nie bójmy się i odważnie wybierajmy spośród gustownych brązów i burgundów, głębokich odcieni turkusu, kobaltu i fuksji oraz ciemnych, soczystych zieleni!
tanie dywany

Bogactwo wzorów

Prócz wyrazistych kolorów na podłogach w przestronnych wnętrzach świetne wrażenie robią oryginalne wzory. A to dlatego, że desenie i motywy po pierwsze, nie giną pod meblami, po drugie nie dominują całej aranżacji. Oczywiście musimy wziąć przy tym pod uwagę stylistykę, w jakiej zostało utrzymane mieszkanie. Ciężkie meble z naturalnego drewna doskonale współgrają z klasycznym, orientalnym dywanem perskim, zaś proste, nowoczesne formy z geometrycznymi wzorami.

Sposoby ułożenia

W przestrzeniach, na które składają się części, pełniące różne funkcje dywan może np. służyć do wyznaczenia konkretnego obszaru, np. wydzielenia części wypoczynkowej od jadalnej. Nie wolno jednak zapominać, by dobrać jego wymiary proporcjonalnie do powierzchni pokoju. Mały dywanik będzie w tym przypadku zbyt ubogi, zginie pośród mebli i innych dodatków. Z drugiej strony dywan nie może zakrywać całej podłogi, ma jedynie podkreślać piękno parkietu czy paneli.