Tagi: dywany a zwierzęta domowe , dywany ze zwierzętami , blog o zwierzętach , jaki dywan dla psa , jaki dywan przy psie , dywany zwierzęta

Jaki dywan przy zwierzętach domowych?

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. I rzeczywiście niespełna połowa ludzi w naszym kraju jest właścicielami tych zwierzaków. Musimy jednak mieć świadomość, że psy nie potrafią dbać o czystość, a ich przestrzenią przede wszystkim jest podłoga. Stąd też urządzając mieszkanie pewne rzeczy warto uzależnić właśnie od naszych czworonożnych pupilów. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić jakie dywany będą w tym przypadku odpowiednie. Niewątpliwie ogromne znaczenie będzie odrywał tu materiał oraz wysokość runa. Niemniej ważne są również kolory i wzory.

Materiał? Zdecydowanie wełna!

Wbrew pozorom, dywany syntetyczne (sztuczne) nie są najlepszym rozwiązaniem, gdy swoje mieszkania lub domy dzielimy z czworonożnymi przyjaciółmi. Nie pożałujemy natomiast inwestycji w jeden z modeli naturalnych, utkanych z wełny. Okazuje się bowiem, że poza tym, że są one bardzo eleganckie, luksusowe, wełna jest również doskonałym termoizolatorem. Zatrzymywane w porowatej strukturze jej włókien powietrze jest ogrzewane. Dzięki temu, dywan stanowi naturalną barierę pomiędzy podłogą a psem, chroniąc go w ten sposób przed zimnem. Dodatkowo, materiał ten wykazuje właściwości antybakteryjne, ma zdolność wyłapywania zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, a także jest odporny na brud.
tanie dywany

Wysokość runa? Im niższe, tym lepiej

Przy psach, lepszym rozwiązaniem niż modele z długim włosiem, popularne shaggy są dywany z krótkim lub przystrzyżonym runem. A to dlatego, że wystarczy regularnie je odkurzać, aby pozbyć się sierści oraz naniesionego przez zwierzaki piachu i innych zanieczyszczeń.

Kolorystyka i wzornictwo? Zbliżone do sierści

Na pewno nie pożałujemy, jeśli zdecydujemy się na dywan, którego odcień będzie podobny do koloru sierści naszego psa. Wówczas nie będzie ona tak bardzo widoczna. Podobnie, gubiona przez pupila sierść zatraci się pomiędzy rozmaitymi, bogatymi wzorami. Wobec tego, idealne wydają się w tym przypadku dywany tradycyjne, orientalne. Wcale nie gorzej sprawdzą się modele nowoczesne inspirowane współczesną sztuką. Stanowcze nie musimy zaś powiedzieć dywanom monochromatycznym i bardzo jasnym.