Tagi: dywany marokańskie , dywan marokańska koniczyna , koniczyna marokańska , dywan wzór marokański , marokańskie dywany sklep , koniczyna marokańska dywan , wzór skandynawski dywanu , dywany w marokańskie wzory , marokańskie wzory , dywany marokańska koniczyna , dywan koniczyna marokańska , dywany koniczyna marokańska , dywan koniczyna , dywan marokański , dywan marokański wzór

Najpopularniejszy wzór ostatnich lat? Koniczyna marokańska!

Są trendy, które pojawiają się na chwilę, bardzo szybko przemijają i takie, które pozostają z nami na dłużej. Bez wątpienia o drugim przypadku możemy mówić w kwestii tzw. koniczyny marokańskiej, która obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, najpopularniejszych motywów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Ten specyficzny wzór, który swój początek bierze w krajach islamskich, już od kilku sezonów obok niemniej modnych kwadratów, trójkątów i rombów jest bardzo często stosowany do zdobienia przeróżnych elementów wyposażenia.
tanie dywany

Poduchy, obrusy, zasłony i wiele innych z motywem koniczyny marokańskiej

Niezależnie od pomieszczenia, do którego chcemy wprowadzić modny wzór (salon, jadalnia, kuchnia, sypialnia, łazienka, przedpokój), ani też od budżetu, jakim dysponujemy, możemy być pewni, że znajdziemy coś w sam raz dla siebie. A to dlatego, że marokańska koniczyna króluje dziś na tekstyliach (kanapach, fotelach, poduchach, pledach, pościeli, zasłonach), na kloszach lamp, tapetach, a nawet łazienkowych bądź kuchennych kaflach. Motyw ten z jednej strony jest dość wyrazisty, geometryczny, z drugiej, ze względu na stonowane w większości przypadków kolory - niezwykle uniwersalny. Dzięki temu doskonale pasuje do wnętrz utrzymanych w dowolnym stylu, zarówno klasycznym nowojorskim, jak i skandynawskim czy nowoczesnym, minimalistycznym.

Dywan - najpopularniejszy nośnik koniczyny marokańskiej

Mimo, że w dzisiejszych czasach marokańska koniczyna zdobi niemal wszystkie elementy wyposażenia wnętrz, wydaje się, że wyjątkowo silnie wpisała się we wzornictwo współczesnych dywanów. W takiej postaci stanowi wyrazisty akcent dekoracyjny, nadaje wnętrzom oryginalności, urozmaica ich charakter. Jednocześnie motyw ten jest na tyle delikatny, nieprzesadzony, że świetnie pasuje do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Wobec tego, takie dywany genialnie sprawdzają się w salonach, jadalniach, kuchniach, sypialniach, łazienkach i przedpokojach zaaranżowanych w stylu nowojorskim, skandynawskim, minimalistycznym, a nawet rustykalnym. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie kolory.