Przedstawiamy wyjątkowe i modne dywany, które idealnie uzupełnią każdy domowy zakątek. Jeżeli poszukujesz idealnych dodatków do swojego mieszkania, to doskonale się składa, bo dobrze trafiłeś. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której z pewnością znajdziesz dywany z surowców najwyższej jakości. Nasze piękne dywany pochodzą jedynie od sprawdzonych i znanych nam producentów.

W naszej ofercie znajdują się znajdują się dywany zarówno z tworzyw naturalnych, jak i sztucznych. Tworzywa naturalne to oczywiście wełna, bawełna i jedwab. Wyróżniają się one oczywiście najwyższą jakością i trwałością, dzięki czemu zachowują swój piękny wygląd na bardzo długi czas. Dywany wełniane są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Są bardzo sprężyste i odporne na odkształcenia. Nie przyciągają brudu. Ponadto mają pozytywny wpływ na mikroklimat w pomieszczeniu. Regulują mianowicie poziom wilgotności w powietrzu. Gdy poziom wilgoci jest zbyt wysoki, jest ona pochłaniana z powietrza. Gdy powietrze jest zbyt suche, dywan wełniany oddaje zebraną wilgoć do otoczenia. Dywany wełniane dobrze przewodzą ciepło i mogą ode być stosowane w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Dywany wełniane są też dźwiękochłonne. Jednak mają jeden minus – nie mogą być używane przez każdego, ponieważ stanowią zagrożenie dla alergików. Niezalecanym dla nich włóknem pochodzenia naturalnego jest również bawełna. Jedyne włókno naturalne, które nie zagraża alergikom, to jedwab. Tak samo jak wyroby wełniane, dywany wykonane z jedwabiu nie elektryzują się. Kolory dywanów jedwabnych są wyraziste – można je poznać po wysokim połysku. Także nie przyciągają brudu. Co może okazać się drobnym minusem to fakt, że są śliskie i sprawiają wrażenie chłodnych. W naszej ofercie znajduje się również szeroka gama dywanów z tworzyw sztucznych.

Są to dywany: poliamidowe, polipropylenowe, akrylowe, poliestrowe czy wiskozowe. Najpopularniejszym włóknem syntetycznym jest polipropylen. Dywany syntetyczne produkowane są oczywiście maszynowo, dzięki czemu nie brakuje ich na rynku. Można je wykorzystywać w każdym pomieszczeniu ze względu na łatwość w utrzymaniu. Można je poddawać wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym, ponieważ są odporne na chemikalia czy rozpuszczalniki organiczne. W trakcie eksploatacji nie tracą swoich nierzadko intensywnych barw, dzięki odporności na ścieranie. Nie odkształcają się. Dywany wyprodukowane z przędzy polipropylenowej Heat-Set i Heat Set Fryz w wyglądzie i dotyku przypominają wyroby wełniane najwyższej jakości i stanowią przy tym dla nich doskonałą alternatywę cenową. Co jest chyba najważniejsze, są one bezpieczne dla każdego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz dywany z surowców najwyższej jakości!